Бережний Владислав Олегович «Берег»

Бережний Владислав Олегович
Дата та місце народження: 11 червня 1996 р., м. Сватове, Луганська область
Дата та місце смерті: 5 червня 2019 (22 роки) м. Золоте, Луганська область
Місце поховання: м. Попасна, Луганська область
Посада: Командир бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Загинув у ніч на 5 червня 2019 року від кульового поранення в голову, завданого ворожим снайпером на спостережному посту в районі населеного пункту Золоте-1.

[ред. | ред. код]

Народився 1996 року в місті Сватове (Луганська область). Закінчив сватівську школу № 6; після школи півроку працював на одному із місцевих підприємств.

У січні 2015-го підписав довгостроковий контракт (до завершення АТО). За два місяці навчання навчився правильно поводитися зі зброєю різних видів та дізнався про моменти і навички, які знадобляться на війні. Почав службу на посаді навідника БМП-2. Воював під Зайцевим і на Світлодарській дузі. 2016 одружився та оселився в місті Попасна. Другий контракт підписав у 2017 році. Молодший сержант, командир бойової машини — командир 3-го відділення 1-го взводу 3-ї роти 1-го мехбатальйону 54-ї бригади. У березні 2018-го в газеті «Голос громади» вийшло інтерв'ю з ним. Брав участь у міжнародних навчаннях «RapidTrident-2018».

5 червня 2019 року пополуночі загинув у бою від кулі снайпера, перебуваючи на спостережному посту поблизу міста Золоте. Тїєї ночі ворог двічі обстрілював Золоте-1 (Карбоніт) з автоматичної стрілецької та снайперської зброї — з боку окупованого Золотого-5 (Мар'ївка).

7 червня 2019-го похований у Попасній з усіма військовими почестями — на цвинтарі мікрорайону «ВРЗ». На прощання з Владиславом приїхала делегація із рідного Сватового.

Без Владислава лишилися батьки, дружина, син 2017 р.н. та донька дружини 2013 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 7, місце 12.