Береза Роман Віталійович

Береза Роман Віталійович
Дата та місце народження: 9 квітня 1988 р., с. Запорізьке, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 11 серпня 2014 (26 років) сел. Грабське, Амросіївський район, Донецька область
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: Зник безвісти 11 серпня 2014 р. під час розвідки околиць сел. Грабське, Амросіївський район, Донецька область. Тіло Романа було знайдено пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) у безіменній могилі у селі Грабське (Амвросіївський район, Донецька область) 28 вересня 2014 р., на території птахоферми, неподалік від Іловайська, разом з тілом міліціонера батальйону патрульної служби міліції особливого призначення Азов Романовим Іваном. Впізнаний за експертизою ДНК.

Народився 1988 року в селі Запорізьке (Софіївський район, Дніпропетровська область). Батько працював механізатором в місцевому колгоспі; мама — техпрацівником. Закінчив Запорізьку ЗОШ, Криворізький металургійний ліцей. Відслужив строкову службу в лавах ВСУ.

У часі війни — стрілець-помічник гранатометника, 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас».

11 серпня 2014-го зник безвісти. Під час боїв за Іловайськ підрозділи батальйону «Кривбас» діяли спільно з батальйоном «Азов», існує можливість, що був з бійцем Іваном Романовим «Маджахедом» (батальйон «Азов»), котрий на БМП прикривав відступ поранених товаришів. Тіло Романа було знайдено пошуковцями місії «Евакуація-200» у безіменній могилі в селі Грабське Амвросіївського району 28 вересня 2014-го на території птахоферми. Там же знайдено тіло міліціонера батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» Романова Івана.

Вдома залишилися батьки Антоніна Петрівна і Віталій Іванович Берези, дружина та дві сестри (в інщих джерелах — брат). Станом на липень 2015 року тривав остаточний етап експертизи ДНК. Похований в селі Запорізьке.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 2, місце 32.