Башняк Роман Васильович

Башняк Роман Васильович
Дата та місце народження: 14 квітня 1972 р., с. Новофастів, Вінницька область
Дата та місце смерті: 31 січня 2015 (42 роки) смт Чорнухине, Попаснянський район, Луганська область
Місце поховання: с. Новофастів, Вінницька область
Звання: Капітан
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 31 січня 2015 р. поблизу селища Чорнухине (Попаснянський район Луганська область). Разом з Романом загинув і екіпаж його танку молодший сержант О. Лимарь (механік-водій) та солдат О. Батурін (навідник).

Народився 14 квітня 1972 року у селі Новофастів Погребищенського району Вінницької області. З 1979 по 1989 роки навчався у місцевій школі.

1989 року вступив до Казанського військового танкового училища. Протягом 1993—2001 років служив у лавах ЗСУ на посадах командира взводу — в Бердичеві, та заступника начальника штабу бригади, що дислокується у Білій Церкві. Після звільнення 2005 року у запас, працював на різних роботах і проживав у місті Біла Церква.

Мобілізований 31 липня 2014-го Липовецько-Погребищенським об'єднаним районним військовим комісаріатом Вінницької області, капітан, командир взводу 3-ї роти танкового батальйону, 30-та окрема механізована бригада.

26 січня 2015-го капітан Башняк із побратимами виходили із Дебальцевого у напрямі Артемівська, надійшов наказ повернутись на підмогу. На зворотньому шляху поступився в евакуаційній техніці місцем молодому чоловіку, у якого двійко малих дітей. При відході з Дебальцевого танкову групу весь час обстрілювали, прорвались тільки 3 одиниці техніки, в тому числі й Т-64, командиром якого був капітан Башняк, він зазнав контузії. Загинув 31 січня в бою поблизу селища Чорнухине. Тоді ж загинули механік-водій молодший сержант Олександр Лимарь та солдат-навідник Олександр Батурін.

Довгий час вважався зниклим безвісти. У травні родина Башняків отримала підтвердження ДНК-експертизи та з'ясувала, що Романа поховали з почестями 7 березня у Тячеві — як бійця Романа Козичка.

Перепохований 23 липня 2015 року в селі Новофастів.

Лишилися батьки, брат, дружина, донька 1996 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 3, місце 3.