Балюк Михайло Борисович

Балюк Михайло Борисович
Дата та місце народження: 18 вересня 1989 р., с. Микулин, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (25 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: с. Микулин, Хмельницька область
Звання: Солдат
Посада: Санітар
Обставини смерті: Загинув, потрапивши у засідку ДРГ, 9 лютого 2015 року біля с. Логвинове, Бахмутський район, Донецька область евакуйовуючі тяжко поранених. Разом з Михайлом загинули солдат резерву Сергій Кацабін (фельдшер), старший солдат Анатолій Суліма (водій) та інший поранений молодший сержант Олександр Кравченко.

[ред. | ред. код]

Закінчив 8 класів Микулинської школи, Грицівське ВПУ № 38. Працював на Славутському заводі будівельного фарфору.

Літом 2014-го добровольцем вирушив на фронт, вивозив поранених з поля бою; санітар 7-ї Хмельницької автомобільної санітарної роти — базувалася у Сватовому.

9 лютого 2015-го машина «швидкої допомоги» їхала назустріч медичному екіпажу, з яким зник зв'язок. Задорожний і Лагунов рухалися в медичному автомобілі, Кончевич — у медичному БТРі. Під час евакуації поранених з позиції «Хрест» (Дебальцеве) до Бахмута (на той час Артемівськ), машина потрапила у засідку та підірвалася на фугасі поблизу села Логвинове, після чого була розстріляна прямим наведенням. Сергій Кацабін загинув разом з екіпажем санітарної машини Анатолієм Сулімою та Михайлом Балюком й пораненим молодшим сержантом Олександром Кравченком. Тоді ж загинули Василь Задорожний, Тарас Кончевич, Дмитро Лагунов, Максим Овчарук. Одному пораненому вдалося врятуватися — його викинуло з автівки вибуховою хвилею.

Тіла загиблих кілька разів намагались вивезти з-під обстрілу. 21 лютого вдалось домовитися з терористами про обмін, 23 лютого зі Сватового повідомили, що знайдені тіла двох санітарів-добровольців.

Без Михайла лишились батьки, брат і сестра.

Похований у селі Микулин.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 2, місце 16.