Бальченко Володимир Іванович

Бальченко Володимир Іванович
Дата та місце народження: 4 січня 1992 р., с. Берестовець, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 29 січня 2017 (25 років) м. Авдіївка, Донецька область
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: 29 січня 2017 року командуванню 1-го механізованого батальйону було поставлено бойове завдання розгорнути два спостережні пости перед передовими позиціями противника. О 4-й годині ранку штурмова група капітана Кизила в кількості 19 бійців, висуваючись на позиції для зайняття спостережних постів, виявила ворожу диверсійно-розвідувальну групу та вступила у вогневе зіткнення. В результаті бою противник був вимушений відступити до своїх позицій. Під час відходу сил терористів розпочався артилерійській обстріл зі сторони противника. Капітаном було прийнято рішення зайняти взводний опорний пункт (ВОП) противника задля збереження життя і здоров'я військовослужбовців.

Народився 1992 року в козацькому селі Берестовець Борзнянського району Чернігівської області. 2010 року закінчив Берестовецьку загальноосвітню школу I-III ступенів. З 2010 по 2011 навчався в Ніжинському професійному аграрному ліцеї за спеціальністю машиніста автомобільного крана. Працював лісником у єгерні. Батько помер, тож Володимир всіляко допомагав матері. Захоплювався футболом, грав за ФК «Берестовець».

8 жовтня 2015 призваний на строкову військову службу до 169-го навчального центру Сухопутних військ в смт Десна. В подальшому підписав контракт і з липня 2016 перебував у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.

Молодший сержант, кулеметник 1-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади (в/ч А2167, м. Біла Церква).

Загинув 29 січня 2017 року від осколкового поранення під час бою з російсько-терористичними угрупованнями в промисловій зоні міста Авдіївка.

Вранці 29 січня штурмова група 1-го механізованого батальйону під командуванням капітана Андрія Кизила під час контратаки зайняла взводний опорний пункт (ВОП) противника і тримала оборону до підходу основних сил 1-го батальйону. Військовики відбили ворожу атаку, після чого зі сторони терористів розпочався артилерійський і мінометний обстріл. О 9:40 внаслідок прямого влучення міни калібру 120 мм в окоп загинули троє бійців штурмової групи: молодший сержант Володимир Бальченко, солдат Дмитро Оверченко і командир групи майор Андрій Кизило.

1 лютого на Майдані Незалежності у Києві сотні людей прощались із сімома воїнами 72-ї ОМБр, які 29 та 30 січня загинули в боях за Авдіївку. 2 лютого з Володимиром прощались на Борзнянщині. Похований у селі Берестовець.

Залишились мати, брат і сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 13.