Балаж Золтан Миколайович

Балаж Золтан Миколайович
Дата та місце народження: 7 березня 1995 р., смт Королево, Виноградівський район, Закарпатська область
Дата та місце смерті: 18 липня 2017 (22 роки) с. Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область
Посада: Заступник командира бойової машини–навідник оператор
Обставини смерті: Загинув 18 липня 2017 р. близько 20.20 під час обстрілу ВОП в районі смт Зайцеве, Горлівська міська рада, Донецька область.

[ред. | ред. код]

Народився 7 березня 1995 року в смт Королево Виноградівського району Закарпатської області. За національністю — угорець, вільно володів українською та угорською мовами.

Навчався у Королівській селищній школі № 2 та загальноосвітній школі № 8 міста Виноградів. Закінчив професійно-технічне училище, де здобув фах маляра-штукатура. Мешкав у Виноградові. Працював на заводі.

[ред. | ред. код]

Під час російської збройної агресії проти України з 2015 року проходив військову службу за контрактом у 128-ій окремій гірсько-піхотній бригаді.

З 2017 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Учасник боїв за Піски. Після відпустки та перебування у пункті постійної дислокації в Ужгороді знову вирушив на передову — на Горлівський напрямок.

[ред. | ред. код]

Загинув 18 липня 2017 року близько 20:30, під час бойового чергування на взводному опорному пункті поблизу смт Зайцеве Бахмутського району Донецької області, — внаслідок чергового обстрілу російсько-терористичними угрупуваннями дістав чисельних осколкових поранень від розриву протитанкової гранати, один з уламків влучив у серце.

Похований 20 липня 2017 року на міському цвинтарі Виноградова.

Залишились батьки, дружина Вікторія та дворічна донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 2, місце 7.