Байдюк Володимир Іванович «Морпєх»

Байдюк Володимир Іванович
Дата та місце народження: 25 листопада 1989 р., с. Глибока, Богородчанський район, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 21 листопада 2014 (24 роки) район Донецького аеропорту
Місце поховання: с. Глибока, Богородчанський район, Івано-Франківська область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник-кулеметник
Обставини смерті: Загинув 21 листопада 2014 р. підірвавшись на міні в районі аеропорту Донецька.

[ред. | ред. код]

Народився в селі Глибока на Прикарпатті. Закінчив Глибоківську загальноосвітню школу. Пройшов строкову службу у військах протиповітряної оборони. Щоб бути фінансово незалежним і мати можливість допомагати своїй сім'ї, їздив на заробітки за кордон.

Коли почалися військові дії на сході України, терміново повернувся з роботи і пішов добровольцем на фронт, долучившись до лав Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Останні місяці Володимир служив у Збройних силах України, — солдат, розвідник-кулеметник 74-го окремого розвідувального батальйону. Виконував бойові завдання в районі Донецького аеропорту разом з розвідниками Добровольчого українського корпусу.

21 листопада 2014 року, під час виконання завдання із розвідки під Донецьком в районі аеропорту, Володимир Байдюк підірвався на міні. Разом із ним загинув доброволець ДУК-ПС розвідник Всеволод Воловик.

Поховали Володимира в рідному селі Глибока, як воїна Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», з Українським прапором і прапором «Правого сектора», 25 листопада 2014 року. Цього дня йому мало б сповнитися 25 років.

У Володимира залишилися мати, сестра та молодший брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 5, місце 9.