Багіров Ільгар Салехович «Балу»

Багіров Ільгар Салехович
Дата та місце народження: 12 травня 1970 р., м. Баку, Азербайджан
Дата та місце смерті: 30 вересня 2014 (44 роки) смт Центральний, Перевальський район, Луганська область
Місце поховання: м. Ірпінь, Бучанський район, Київська область
Звання: Капітан
Посада: Заступник командира роти з виховної роботи
Обставини смерті: Загинув 30 вересня 2014 р. під час проведення розвідки в районі смт Центральний, Перевальський район, Луганська область. Підірвав ручною гранатою себе та ворогів, які його оточили і намагалися взяти у полон. Разом з Ільгаром загинув старшина О. Вахнюк.

Народився в родині військовослужбовців. 1992 року закінчив Харківське вище військове авіаційно-інженерне училище. Офіцер 69-го бомбардувального авіаційного полку. Закінчив Академію Збройних Сил України — факультет виховної та соціально-психологічної роботи. Служив в Гостомельській бригаді зв'язку. 2002 року звільнився із лав ЗС України, працював на керівних посадах.

У березні 2014 року повернувся в армію. Заступник командира роти з виховної роботи, 11-й батальйон територіальної оборони «Київська Русь».

Командир блокпоста на трасі, що зв'язує російський Ростов-на-Дону з Дебальцевим. В середині вересня 2014-го при позиційних боях із терористами під Дебальцевим у часі одного з боїв стрибнув в танк і поїхав просто на противника, по відгуках вояків, цей відчайдушний маневр дозволив втримати стратегічно важливий блокпост. Блокпост, яким командував Ільгар Багіров, що мав позивний «Балу», і після його смерті продовжують називати «блокпост Балу».

30 вересня 2014-го при розвідці між Дебальцевим і Фащівкою (Перевальський район) в бою з російськими збройними формуваннями капітан Багіров підірвав себе і терористів гранатою — щоб не потрапити у полон. За іншими даними, при спробі терористів взяти його в полон, Багіров кинув у них гранату, за що був розстріляний. Тоді ж загинув старшина Олександр Вахнюк.

Невідомі, які згодом виявили його тіло, поховали на місці бою. Згодом вдалося знайти місце поховання, перепохований 27 листопада 2014-го в місті Ірпінь.

Вдома залишилися мама, дружина та 13-річна донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 17.