Атаманчук Олександр Олександрович

Атаманчук Олександр Олександрович
Дата та місце народження: 22 червня 1990 р., смт Миропіль, Романівський район, Житомирська область
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (24 роки) Донецький аеропорт
Місце поховання: смт Миропіль, Романівський район, Житомирська область
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: 20 січня 2015 р. 13-й батальйон 95 ОАМЕБр виходить на взлітно-посадкову смугу ДАП із західного напрямку. Колона з 10 КрАЗ Спартан рухаючись смугою потрапила під вогонь противника. Противник зумів виставити три лінії оборони за короткий час. Через щільний туман бійці 13 ОАЕМБ не бачили противника. Один із Спартанів наїхав на міну. Командир роти капітан Марковський Володимир разом з іншими бійцями евакуйовував поранених до іншої машини, коли раптом поруч впав ворожий снаряд і командир роти загинув. Танкісти противника відкрили вогонь по колоні в результаті чого був знищений один Спартан в котрому загинув Олександр та зник безвісті солдат Ремішевський Віталій. Ще один Спартан був пошкоджений вогнем ворожого танка. Противник помітив рух колони через те, що Спартан є поліцейською машиною і в тумані було добре видно мигалки, котрі на них встановлені. В бою було втрачено три Спартани.

[ред. | ред. код]

Народився 22 червня 1990 року, в місті Миропіль Закінчив Миропільську ЗОШ № 2, випускник Житомирського професійного ліцею харчових технологій.

В часі війни — стрілець-помічник гранатометника, 95-та окрема аеромобільна бригада з весни 2014-го. В бою зазнав поранення, після лікування повернувся на передову.

20 січня 2015-го загинув у бою з російськими збройними формуваннями за Донецький аеропорт — при евакуації поранених.

Без Олександра залишилися батько, вагітна на той час дружина.

Похований у Мирополі 24 січня 2015-го.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 2, місце 40.