Арциленко Дмитро Юрійович

Арциленко Дмитро Юрійович
Дата та місце народження: 11 березня 1988 р., м. Харків, Харківська область
Дата та місце смерті: 12 серпня 2014 (26 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Харків, Харківська область
Звання: Майор
Посада: Льотчик-штурман
Обставини смерті: Помер 12 серпня 2014 р. в шпиталі м. Дніпропетровська від поранення в голову снайпером отриманого 7 серпня 2014 р. під час обстрілу санітарного гелікоптера Мі-8МТ (90 червоний) в районі с. Благодатне, Амвросіївський район, Донецька область.

Народився в Харкові 11 березня 1988 року у сім'ї військовослужбовця.

По закінченні середньої школи № 70 у 2004 р. вступив до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Закінчив університет з відзнакою, опанував спеціальність льотчика-штурмана.

Отримав призначення до 11-го окремого полку армійської авіації «Херсон», з яким брав участь у миротворчій місії в Африці. Після початку російської агресії проти України в 2014 році брав участь у військових діях в зоні АТО. Приховував від родини участь у боях.

7 серпня 2014 р., під час обстрілу санітарного гелікоптера Мі-8МТ поблизу Савур-могили Дмитро Арциленко був поранений у голову кулею снайпера. В кабіні з ним був Володимир Шлюхарчук. Арциленко не дав можливості ворогові, який готувався відкрити вогонь, точно прицілитися. Коли услід за цим по вертольоту ударили кулемети, завдяки початому маневру Шлюхарчук отримав кілька додаткових секунд для набору швидкості. Терористи стріляли з двох точок із великокаліберних кулеметів - потім на землі у вертольоті налічили 74 пробоїни. Одна куля пройшла біля обличчя Володимира і потрапила в голову Дмитру, він відразу втратив свідомість. На борту було двоє стрільців - хлопців років по 18 - 20 років; вони відкрили вогонь по ворогові з кулеметів. Володимир виконав маневр відходу з-під обстрілу.

12 серпня він помер у шпиталі Дніпропетровська.

Вдома залишилися дружина Валентина та донька 2014 р.н.

Похований на кладовищі № 4 в Харкові.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 2, місце 35.