Артеменко Анатолій В'ячеславович

Артеменко Анатолій В'ячеславович
Дата та місце народження: 25 лютого 1984 р., с. Грибовиця, Волинська область
Дата та місце смерті: 29 жовтня 2015 (31 рік) м. Сватове, Луганська область
Місце поховання: с. Нова Лішня, Іваничівський район, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Сапер
Обставини смерті: Загинув 29 жовтня 2015 р. під час пожежі яка сталася внаслідок вибуху боєприпасів на польовому складі ЗСУ у місті Сватове Луганська область. Разом з Анатолієм загинули солдат С. Майоренко та солдат Т. Ковальський.

[ред. | ред. код]

Народився 25 лютого 1984 року в селі Нова Лішня Волинської області. Згодом разом з родиною мешкав у місті Нововолинськ Волинської області. До 6 класу навчався у загальноосвітній школі села Нова Лішня, потім – у загальноосвітній школі міста Нововолинськ. В останні роки мешкав у селі Грибовиця Волинської області.

Влітку 2015 року добровольцем мобілізований до лав Збройних сил України. Пройшов військову підготовку на Яворівському військовому полігоні. Служив сапером інженерно-саперного відділення 2-ї інженерної роти 12-го окремого полку оперативного забезпечення Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А3814, місто Новоград-Волинський Житомирської області).

З літа-осені 2015 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

29 жовтня 2015 року ближче до вечора через вибух боєприпасів на польовому складі ЗСУ у Сватовому виникла пожежа; від детонації осколки снарядів розліталися по місту, зазнало пошкоджень багато будівель. Загинули солдати Тарас Ковальський, Станіслав Майоренко та Анатолій Артеменко (тіла Артеменка та Майоренка знайшли 2 листопада). Були й втрати серед цивільних — 1 загиблий та 1 поранений.

7 листопада 2015-го похований на кладовищі села Нова Лішня.

Залишилися сестра та вагітна дружина Світлана Лисенко. 25 листопада 2015 року у Анатолія народилася донька Богдана.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 8, місце 34.