Арнаут Дмитро Ілліч

Арнаут Дмитро Ілліч
Дата та місце народження: 18 січня 1976 р., с. Краскино, Хасанський район, Приморський край, РРФСР, Хасанський район
Дата та місце смерті: 25 серпня 2014 (38 років) с. Красна Талівка, Луганська область
Місце поховання: м. Луганськ
Посада: Технік відділення інспекторів
Обставини смерті: Загинув 25 серпня 2014 р. в бою з диверсійно-розвідувальною групою, яка перетнула кордон з території Росії на ділянці Красна Талівка Луганської області. Разом з Дмитром загинули старший прапорщик В. Фірсов, полковник Є. Пікус та молодший сержант О. Сороченко.

Народився 1976 року в селі Краскино (Хасанський район, Приморський край, РРФСР). Виростав з братом-близнюком Олексієм. Згодом батька-військовослужбовця перевели в НДП; по тому — до Луганська. Закінчив 8 класів луганської ЗОШ № 8. Разом з братом вступив в Київський війсьовий ліцей. Випускник 1993 року Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Олексій вступив до Ростовського воєнного інституту; Дмитро служив в Одесі.

Від 1998 року — в Луганському прикордонному загоні. 1999 року закінчив Хмельницьку школу прапорщиків. Інспектор прикордонної служби — технік 2-го відділення інспекторів відділу прикордонної служби «Красна Талівка». 2001 року закінчив Східноукраїнський національний університет.

Перебував в полоні у російських бойовиків (потрапив 25 липня) — будівля СБУ в Луганську, коли зміг вибратися, повернувся до свого загону на кордон.

Загинув в бойовому зіткненні у Красній Талівці — близько 15-00 прикордонники зупинили диверсійно-розвідувальну групу, котра порушила кордон з території Росії. Бій тривав 2,5 години, терористів підтримували вогнем з Російської Федерації — міномети, 2 БТР та 2 БМП. Також українських прикордонників обстрілювали некерованими реактивними снарядами 2 бойові вертольоти Мі-24 Збройних сил РФ. У бою загинули 4 прикордонники, 3-х поранено, однак прорив через кордон не відбувся, диверсанти ж вивезли своїх поранених та вбитих під прикриттям вогню російських БТРів та вертольотів до Росії.

Без Дмитра лишились батьки, дружина Ольга та двоє дітей — з них донька Крістіна.

Похований в Луганську.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 1, місце 23.