Аранчій Максим Олегович

Аранчій Максим Олегович
Дата та місце народження: 3 червня 1989 р., с. Харсіки, Чорнухинський район, Полтавська область
Дата та місце смерті: 13 квітня 2014 (24 роки) с. Довгополівка, Роменський район, Сумська область
Місце поховання: с. Харсіки, Чорнухинський район, Полтавська область
Звання: Солдат
Посада: Санітарний інструктор
Обставини смерті: Загинув 13 квітня 2014 року в с. Довгополівка Роменського району Сумської області під час виконання службових обов'язків при передислокації військової частини.

[ред. | ред. код]

Максим Аранчій народився в селі Харсіки на Полтавщині. 2004 року закінчив 9 класів чорнухинської ЗОШ імені Г. С. Сковороди. 2007-го — Лохвицьке медичне училище. Медик, фахівець з нетрадиційних методів медицини. Пройшов строкову військову службу в Збройних Силах України. Після демобілізації працював інспектором охорони природного фонду в Національному природному парку «Пирятинський». Проживав у Пирятині.

Під час російської збройної агресії призваний до Збройних Сил України за мобілізацією 26 березня 2014 року Пирятинським РВК, проходив службу в реактивній артилерійській батареї реактивного артилерійського дивізіону 27-го реактивного артилерійського полку (в/ч А1476, Суми) на посаді «санітар-інструктор».

Загинув 13 квітня 2014 року під час виконання обов'язків військової служби. В ході передислокації 8-ї реактивної батареї військової частини А1476 з району бойового злагодження в район бойового призначення за маршрутом смт Гончарівське Чернігівської області — місто Ромни Сумської області, в селі Довгополівка Роменського району, водій транспортно-заряджаючої машини 9Т452 не впорався з керуванням під час руху з крутого спуску. Автомобіль з'їхав з мосту та перекинувся у водоймище. В результаті водій Олексій Вдовенко та санінструктор батареї Максим Аранчій загинули на місці, а оператор спецтехніки отримав тілесні ушкодження.

Похований в рідному селі Харсіки.

Без чоловіка та батька лишились дружина і син 2009 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 8.