Антипов Микола Павлович

Антипов Микола Павлович
Дата та місце народження: 22 грудня 1993 р., с. Римарівка, Одеська область
Дата та місце смерті: 7 серпня 2014 (20 років) Луганська область
Місце поховання: с. Нестерове, Красноокнянський район, Одеська область
Посада: Курсант
Обставини смерті: Загинув 7 серпня 2014 р. під час організованого прориву з оточення у довжанському котлі (сектор Д) на з'єднання з основними силами після 22-денної героїчної оборони державного кордону під постійними масованими обстрілами з боку терористів і з боку Росії. Разом з Миколою під час прориву також загинули: капітан С. Лифар, старший прапорщик І. Присяжнюк, старший прапорщик В. Діхтієвський, старший матрос Є. Колісниченко, сержант О. Кислицький, солдат В. Кумановський, солдат С. Бойко, солдат О. Заєць та солдат В. Птіцин.

[ред. | ред. код]

Народився 1993 року в селі Римарівка (Красноокнянський район, Одеська область). Після 9 класів Римарівської ЗОШ учився в Котовському медичному училищі, працював медбратом в Гулянському навчально-виробничому комплексі. Курсант 1-ї навчальної групи третього відділу підготовки молодших спеціалістів Навчального центру Державної прикордонної служби України. В березні 2014-го призваний за контрактом до рядів Збройних сил України. Пройшов вишкіл в навчальному центрі державної прикордонної служби України у місті Оршанець.

Двадцять дві доби бійці вели бій проти проросійських терористів та під обстрілами з території країни-агресора — Російської федерації, прорив тривав 3 доби, бійці вийшли до українських сил в районі Савур-могили та Амвросіївки. Загинув 7 серпня під час обстрілу колони при виході з оточення в «Довжанському котлі» біля Червонопартизанська та КПП «Довжанський», тоді полягло іще 6 бійців, 17 зникли безвісти.

11 серпня 2014 року в Одеській області оголошено днем скорботи. Похований в селі Нестерове, в останню дорогу Героя проводжали односельці, мешканці сусідніх сіл та міст.

Без Миколи лишились батьки й сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 7, місце 21.