Андрущенко Микола Анатолійович «Крим»

Андрущенко Микола Анатолійович
Дата та місце народження: 28 квітня 1984 р., с. Цілинне, Джанкойський район, Автономна Республіка Крим
Дата та місце смерті: 18 червня 2016 (32 роки) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Старший розвідник
Обставини смерті: Загинув 18 червня 2016 р. внаслідок підриву на протипіхотній стрибучій міни з розтяжкою в районі смт Луганське (Бахмутський район Донецька область). Разом з Миколою загинув майор С. Лобов.

Микола Андрущенко народився у північному Криму, в селі Цілинне Джанкойського району. Мешкав у місті Джанкой.

2014 року, під час російської збройної агресії проти України, пішов добровольцем до українського війська. Старший розвідник роти глибинної розвідки 74-го окремого розвідувального батальйону. В грудні 2014 року був нагороджений орденом «За мужність».

Загинув 18 червня 2016 року, після 22 години, внаслідок підриву на протипіхотній стрибучій міни з «розтяжкою». Рота глибинної розвідки щойно встановила апаратуру для прослуховування і рушила вздовж лінії розмежування. Командир роти майор Сергій Лобов зупинив основну групу і з двома солдатами пройшов ще 50 метрів. Тоді хлопці і натрапили на «розтяжку». Старший розвідник Андрущенко йшов першим, і почувши, як спрацювала міна, крикнув товаришам. Він ще зробив крок їй назустріч, щоб своїм тілом прикрити побратимів. Командир роти був поранений у голову, солдат Бумагін дістав поранення рук та ніг. Коли основна розвідгрупа прибігла на звуки вибуху, всі троє були при тямі. Микола Андрущенко просив побратимів полишити його і рятувати решту, він загинув першим. Командувач роти Сергій Лобов помер під час транспортування до шпиталю.

Поховали кримчанина Миколу Андрущенка на Краснопільському кладовищі міста Дніпро. У нього залишився син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 2, місце 32.