Андрусенко Дмитро Олександрович «Дімас»

Андрусенко Дмитро Олександрович
Дата та місце народження: 24 вересня 1992 р., м. Салават, Башкортостан, РРФСР
Дата та місце смерті: 19 квітня 2014 (21 рік) Донецький аеропорт
Місце поховання: с. Піщане, Полтавська область
Посада: Старший розвідник
Обставини смерті: Охороняв Донецький аеропорт. Вбитий за фатальним збігом обставин вартовим — товаришем по службі Дмитра, який раптово почув якийсь шум, розцінив це як проникнення в будівлю аеропорту та застосував зброю на ураження.

[ред. | ред. код]

Дмитро Андрусенко народився в Башкирії (місто Салават), але з дитинства жив у Кременчуці. Згодом сім'я перебралася в село Кривуші Піщанської сільської ради, що поряд з Кременчуком. Закінчив Піщанську гімназію.

З 14 років займався боксом у кременчуцькому спортивному клубі «Фортуна».

У 2011 року закінчив кременчуцьке ПТУ № 22 (нині ПТУ-26) м. Кременчук за спеціальністю слюсар з ремонту автомобілів. Дмитро вирішив стати військовим, хотів служити у військах спецпризначення, тому не пішов на строкову службу, а одразу підписав контракт на 3 роки. Коли почалися події в Криму і на Сході, до завершення контракту залишалося півроку, Дмитро збирався продовжити службу в правоохоронних органах.

Старший солдат, старший розвідник кіровоградського 3-го окремого полку спеціального призначення.

7 квітня 2014 року бійців 3 полку направили охороняти аеропорт «Донецьк». Тоді боїв за нього ще не було, літали повітряні судна, обслуговувалися авіарейси.

19 квітня 2014 року Дмитро Андрусенко загинув близько 1 год. 30 хв. Напередодні до Донецька прилітала екс-премєр-міністр України Юлія Тимошенко для переговорів з місцевими активістами, керівництвом області та силових структур, і трагедія сталася буквально через декілька хвилин після того, як борт з Юлія Тимошенко відлетів на Київ.

За даними Міністерства Оборони, солдат, котрий стояв у караулі, почув якийсь шум, оцінив це як намагання проникнути у будівлю аеропорту і відкрив вогонь на ураження. А це, як виявилося, був свій — Дмитро Андрусенко. Від отриманого поранення боєць загинув на місці.

Дмитро Андрусенко став першим кременчужанином, котрий загинув під час антитерористичної операції.

Похований 21 квітня 2014 року на кладовищі с. Піщане. Залишилися батьки, сестра, а також наречена, яка вже після загибелі Дмитра народила доньку.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 1.