Амельчаков Юрій Юрійович

Амельчаков Юрій Юрійович
Дата та місце народження: 2 липня 1975 р., м. Житомир
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (39 років) с. Маринівка, Донецька область
Місце поховання: м. Житомир
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Помер від ран у ніч на 31 липня 2014 р. Ввечорі 30.07 група солдатів 30-ї окремої механізованої бригади на двох броньових машинах МТЛБ збилася з дороги та заїхала у розташування супротивника поміж с. Степанівка та Дмитрівка, Шахтарський район, Донецької області. Одна машина була знищена вогнем ворога, а інша захоплена. Під час обстрілу, за словами вцілілих військовослужбовців, загинули солдати Шанюк Петро та Лук'янчук Богдан (обидва досі офіційно вважаються зниклими без вісті). Юрій Амельчаков дістав важкі поранення та зміг відповсти у поле, звідки дзвонив до своєї частини, аби вислали допомогу. Через ніч та відстуність орієнтирів знайти його не вдалося. Останній дзвінок від Юрія був о 4-й годині ранку 31 липня. Він уже хрипів та ледь говорив. Героя було випадково знайдено лише наприкінці 2014 р. та доставлено до моргу м. Шахтарськ. 23 грудня 2014 р. тіло загиблого було передано українській стороні, після чого почався майже 8-місячний процес ідентифікації.

[ред. | ред. код]

Народтвся 1975 року в місті Житомир. Закінчив житомирську ЗОШ № 21; по тому — Санкт-Петербурзьке зенітно-ракетне училище.

У часі війни — старший лейтенант 30-ї бригади. Увечері 30 липня 2014 група солдатів 30-ї окремої механізованої бригади на двох броньових машинах МТЛБ збилася з дороги та заїхала у розташування супротивника поміж с. Степанівка та Дмитрівка, Шахтарський район, Донецької області. Одна машина була знищена вогнем ворога, а інша захоплена.

Під час обстрілу, за словами вцілілих військовослужбовців, загинули солдати Шанюк Петро та Лук'янчук Богдан. Юрій Амельчаков дістав важкі поранення та зміг відповзти у поле, добу йому дзвонили хлопці з передової (зі взводу Юрія) та просили у командирів піти на пошуки. Але ні командир бригади, ні командир батальйону не дозволили. Через відсутність орієнтирів знайти його не вдалося, помер від поранень. До полону тоді потрапили Олександр Луцкенко, Микола Ковбасюк, Загладько.

Останній дзвінок до Юрія був о 4-й годині ранку 31 липня. Він уже хрипів та ледь говорив. За словами побратимів дав зрозуміти, що їх залишили помирати[джерело?].

Героя було випадково знайдено лише наприкінці 2014 р. та доставлено до моргу м. Шахтарськ. 23 грудня 2014 р. тіло загиблого було передано українській стороні, після чого почався майже 8-місячний процес ідентифікації.

Похований у Житомирі на Смолянському військовому кладовищі.

Без Юрія лишились батьки, дружина Ксенія Петрівна і двоє дтей — з донька 2000 р.н. та молодший син 2012 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 2, місце 15.