Алєксєєв Микола Васильович «Дизель»

Алєксєєв Микола Васильович
Дата та місце народження: 3 вересня 1983 р., м. Сургут, РРФСР
Дата та місце смерті: 15 липня 2014 (30 років) с. Провалля, Луганська область
Місце поховання: м. Кіровоград
Посада: Заступник командира групи
Обставини смерті: Загинув 15 липня 2014 р. в результаті мінометного обстрілу поблизу с. Провалля, Свердловський район, Луганська область. Разом з Миколою загинули полковник Ю. Коваленко, молодший сержант Б. Каравайський, старший солдат М. Бендеров, старший солдат С. Майсеєв, старший солдат Д. Рябий, старший солдат М. Вербовий, старший солдат І. Марков та старшина В. Гаркавенко (помер від поранень 19 липня 2014 р.).

1 Біографія 1.1 Військова служба та одруження 1.2 Війна 1.3 Обставини загибелі [ред. | ред. код]

Микола Алексєєв народився 3 вересня 1983 року у місті Сургут Тюменська область в Росії. Там пройшло його дитинство, і в серпні 1989 року сім'я переїхала у місто Ульяновка Кіровоградська область, де до цього часу і живе його мама Ольга Миколаївна.

У 1990 році пішов до першого класу Ульяновської школи № 1. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. Захоплювався спортом, займався рукопашним боєм, любив футбол. Завжди був за здоровий спосіб життя.

У 2000 році закінчив школу, пішов навчатись в Ульяновське професійно-технічне училище № 11. Вчився добре, майже відмінно. В 2001 році закінчив навчання та пішов служити в армію. Любив військову справу, служив у місті Києві у внутрішніх військах. Після армії у 2003 р. навчався в школі міліції міста Запоріжжя.

Закінчив школу міліції і пішов працювати в Ульяновський райвідділ, де пропрацював 7 років. Одночасно з роботою навчався заочно у Кіровоградському філіалі Харківського національного університету внутрішніх справ для здобуття освіти за фахом «Слідчий-криміналіст».

[ред. | ред. код]

У 2007 році пішов служити за контрактом спецпризначенцем до 3-го окремого полку спецпризначення у м. Кіровоград.

Неодноразово захищав спортивну честь свого загону, своєї частини. У військах спеціального призначення пройшов весь шлях становлення молодшого командира — курсант 50-го окремого навчального загону спеціальної підготовки, розвідник групи спеціального призначення, командир відділення групи спеціального призначення, заступник командира розвідувальної групи роти спеціального призначення — польова пошта В 2336.

8 червня 2013 року одружився з коханою дівчиною Юлією.

[ред. | ред. код]

Війна для Миколи Алєксєєва та його товаришів почалась 3 березня 2014 року. Крим, Луганська область та Донецька область. Дружині сказав, що вони — розвідка, а потім додав: «Ми перші приходимо й останні йдемо». На той час він був старшим сержантом Збройних Сил України, розвідувальної роти спеціального призначення.

У липні 2014 року виконували завдання поблизу пункту прикордонного пропуску Ізварине, неподалік села Провалля Свердловський район Луганської області. Близько тижня бійці 3-го полку спецпризначення знаходились в оточенні бойовиків. Три рази підряд штурмувала пропускний пункт «Ізварине», і тричі вибивала бойовиків. Щоразу після перемоги лунав наказ — «відійти».

Війна [ред. | ред. код]

15 липня розвідгрупа підполковника Коваленка потрапила під мінометний обстріл біля села Провалля Луганської області. 8 бійців загинуло, включно з Миколою Алєксєєвим: підполковник Юрій Коваленко, молодший сержант Богдан Каравайський, старші солдати Максим Бендеров, Максим Вербовий, Станіслав Майсеєв, Іван Марков, Дмитро Рябий. Ще до 10 було поранено, в тому числі дуже важко.

24 липня 2014 року відбулося поховання Героїв у м. Кіровоград на Ровенському кладовищі, на Алеї Слави.

Без Миколи лишилися мама Ольга Миколаївна та дружина Юлія.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 31.