Алдошин Максим Олександрович

Алдошин Максим Олександрович
Дата та місце народження: 17 червня 1991 р., м. Миколаїв
Дата та місце смерті: 7 серпня 2014 (23 роки) Помер від поранень
Місце поховання: м. Миколаїв
Звання: Солдат
Посада: Водій-стрілець
Обставини смерті: Помер 7 серпня 2014 р. у військовому шпиталі в результаті важких поранень, які він отримав поблизу с. Піски Ясинуватського району Донецької області коли УАЗик, яким він керував, потрапив у засідку терористів. Підполковник М.Ю. Кондратьєв відразу отримав смертельне поранення в голову, інші військовослужбовці – поранення різного ступеня. Максим, незважаючи на важке поранення намагався від'їхати з місця обстрілу, при цьому декілька разів втрачав свідомість.

[ред. | ред. код]

Народився 1991 року у місті Миколаїв. Навчався з 1998 по 2001 рік у Миколаївській ЗОШ номер 20. У 2001 році вступив до Миколаївської гуманітарної гімназії 41. Після 9 класу випустився у 2006 році і склав іспити в політехнічний коледж.

Закінчив Миколаївський політехнічний коледж, 2010 року поступив до Луганського університету ім. Дідоренка. З початком бойових дій на 5 курсі пішов за контрактом до лав ЗСУ.

Водій-стрілець взводу охорони та патрульно-постової служби Миколаївського зонального відділу ВСП.

6 серпня з Донецької прокуратури надійшло повідомлення — про можливі правопорушення на блокпосту поблизу Первомайська. Для з'ясування обставин виїхали майор юстиції Михайло Кондратьєв, молодший сержант Ігор Діордіца, старший солдат Максим Трачук та водій-солдат Максим Алдошин. Біля села Опитне УАЗ, яким він керував, потрапив в засідку терористів.

Після цього Кондратьєв наказав їхати до села Піски, неподалік залізничного мосту автомобіль потрапив під шквальний обстріл терористами з лісосмуги — з обидвох боків дороги. Майор Кондратьєв зазнав смертельного поранення в голову, інші вояки — різного ступеня тяжкості. Алдошин, незважаючи на поранення, намагався від'їхати, втрачаючи при цьому кілька разів свідомість. Зміг вивести автомобіль у безпечне місце, врятувавши цим життя двох співслужбовців, що перебували в автомобілі. Молодший сержант Діордіца надавав медичну допомогу іншим воякам, будучи серйозно пораненим у шию; на трьох була лише одна ампула з ліками, уколи робили, аж доки не зламалася голка. Під обстрілом терористів рятувальники вивезли Трачука та Діордіцу. Максима, який відповз на 400 метрів від місця події, знайшли пізніше та, важко пораненого, доставили у лікарню міста Красноармійська. Алдошин помер у військовому шпиталі.

10 серпня 2014 року похований на Балабанівському кладовищі міста Миколаєва.

Без сина лишилась мама.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 8, місце 24.