Альберт Іван Збигнович

Альберт Іван Збигнович
Дата та місце народження: 7 липня 1977 р., с. Дубаневичі, Львівська область
Дата та місце смерті: 23 січня 2015 (37 років) с. Спартак, Донецька область
Місце поховання: с. Дубаневичі, Львівська область
Звання: Сержант
Посада: Оператор ПТРК
Обставини смерті: Загинув 23 січня 2015 р. внаслідок обстрілу ОП Зеніт (пост Казантип) в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, перед тим підбив ворожий танк.

[ред. | ред. код] Відкриття меморіальної дошки у селі Вишня на будинку, де проживав Іван Альберт.

Закінчив Дубаневицьку ЗОШ І-ІІ ступенів Городоцького району Львівської області, 56-те Львівське училище за спеціальністю «ремонтник радіоапаратури», здобув професію водія у Погірцівському ВПТУ Самбірського району Львівської області. Строкову службу проходив у Миколаєві, сержант, командир відділення. 2003 року одружився з мешканкою села Вишня Дарією Ниркою. Працював на заробітках на теренах України й за кордоном на будівництві.

Учасник Революції Гідності, був у 12-й сотні самооборони. Під час війни — оператор протитанкового взводу, рота вогневої підтримки, 80-та окрема високомобільна десантна бригада.

У кінці листопада 2014-го у бою на Донеччині зазнав осколкового поранення у ногу. Після двох тижнів лікування в Львівському госпіталі повернувся до підрозділу. 23 січня 2015-го загинув у бою на першій лінії оборони Донецького аеропорту біля радіолокаційної станції, перед тим встиг підбити ворожий танк.

Без Івана залишилися дружина Дарія, двоє дітей — Денис і Вероніка.

Похований у селі Дубаневичі 28 січня 2015 року, Івана люди з лампадками зустрічали ще здалека від села та клякнувши на коліна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 5, місце 33.